Aktualności

2020

INVESTEKO S.A. partnerem przedsięwzięcia – budowy ekologicznej dzielnicy Katowic „Nowy Wełnowiec”

W dniu 25 czerwca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach miała miejsce konferencja poświęcona premierze planowanej, największej w historii inwestycji w Katowicach - budowie nowej, ekologicznej dzielnicy Katowic "Nowy Wełnowiec". Za zarządzanie inwestycją odpowiada firma Eko-Bryza, partnerem strategicznym odpowiedzialnym za nadzór deweloperski jest firma Capital Park, koncepcję architektoniczną opracowała pracownia JEMS Architekci, a INVESTEKO, jako partner przedsięwzięcia, odpowiada za zaprojektowanie i przeprowadzenie remediacji terenu pod inwestycję.

Nowa dzielnica ma powstać w północnej części Katowic, na terenach po byłej cynkowni, a następnie zakładach metalurgicznych. Tereny te wykazują silne zanieczyszczenie metalami ciężkimi. W pierwszym  przygotowawczym etapie inwestycji INVESTEKO wykonało szczegółowe badania gruntów  i na ich podstawie przygotowało koncepcje technologiczne przeprowadzenia remediacji.

Prezes INVESTEKO S.A. Arkadiusz Primus przedstawił na konferencji  szereg istotnych informacji na temat planowanej inwestycji w kontekście prac przygotowawczych i remediacyjnych

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu prezentacji.

 

Investeko SA na premierze projektu „Nowy Wełnowiec w Katowicach”

Wczoraj swoją premierę miał projekt "Nowy Wełnowiec w Katowicach". W tym przedsięwzięciu Investeko SA jest odpowiedzialne za proces rekultywacji gruntów pod inwestycję. Aktualnie zakończył się pierwszy etap prac polegający wykonaniu szczegółowych badań gruntów oraz opracowaniu koncepcji technologicznych.

Gepostet von INVESTEKO S.A. am Freitag, 26. Juni 2020